Aplikacje, Informacje i ciekawostki, Internet, Media, Technologie

Chmura nie dla każdego

Apple icloud bez wątpienia to najciekawsza spośród nietypowych chmur. Po pierwsze jest to chmura wykonana przez znaną firmę Apple, która niczego od tak po prostu nie robi. Z kolei po drugie jest to usługa, która wymyka się ścisłym grupą. Chmury icloud możemy podzielić na prywatną oraz publiczne- skrojone pod wymagania klienta, darmowe lub płatne te przeznaczone do zastosowań biznesowych czy też dla indywidualnych użytkowników.

Icloud jest pomiędzy, ponieważ ma wszelkie cechy chmury z płatnymi taryfami wraz z chmurą publiczną. Jednak że jest zamkniętym środowiskiem. Specyfikacja icloud z jednej strony pokazuje, że nigdy nie wyra z takimi potęgami jak Google oraz Microsoft czy też z Dropboxem. Z drugiej strony wyprzedza wszystkie wyżej wspomniane rozwiązania.

Icloud nie dla każdego

Filozofia stojąca za każdym urządzeniem marki Apple jest prosta i wyrazić ją w bardzo popularnym nic o nas, nic bez nas. Mówiąc inaczej firma Apple zawsze ma ostatnie zdanie w kwestii jeśli chodzi o jakość swoich produktów czy też samych usług. Każdy z nas wie, że urządzenia Apple funkcjonują w zamkniętym ekosystemie, a sama komunikacja ze sprzętem jest na ogół znacznie ograniczona. Nawet popularne USB mieszące się USB nie ma racji bytu w następnych wersjach Iphone’ów. Patrząc na całokształt icloud można śmiało zobaczyć podstawy polityki Apple- jest to rozwiązanie dość zamknięte, ponieważ skorzystać z tego mogą tylko i wyłącznie użytkownicy, którzy posiadają sprzęt z ugryzionym jabłkiem. Fakt faktem, konto może założyć każdy ale kolejny etap nie jest już tak kolorowy.