VIDEO

Korzyści z oglądania filmów z dziećmi

Oglądanie filmów to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu. Dziś jednak telewizja zaczyna tracić dawną popularność. Coraz mniej jest ciekawych programów, a oglądanie filmów fabularnych jest często przerywane przez natrętne reklamy.

Szukaj filmów w sieci

Internet stał się dziś godną alternatywą dla telewizji. W Internecie jest ogromny wybór filmów. Każdy może znaleźć filmy za darmo według swojego gustu. Przed obejrzeniem filmu możesz również przeczytać opis zdjęcia i zobaczyć zwiastun. Ponadto Internet daje możliwość zapoznania się z recenzjami osób, które już oglądały ten film. Kolejną zaletą oglądania filmów online jest niezależność harmonogramu. Możesz obejrzeć filmy za darmo online w dogodnym dla siebie momencie.

Współcześnie możesz z dzieckiem oglądać filmy za damo w Internecie bez marnowania czasu na pobieranie. Po prostu zdecyduj o wyborze filmu i zacznij go oglądać. Podczas oglądania filmu w trybie online możesz wstrzymać film, wybrać moment, od którego chcesz kontynuować oglądanie, przewinąć film do końca lub na początku i przejrzeć wybrany odcinek. Po obejrzeniu możesz umieścić swoją ocenę na zdjęciu, a także zostawić komentarz. Wpłynie to na pozycję filmu w rankingu.

Dzieci filmy i rozwój

Rodzice zwykle martwią się o to, czy oglądanie filmów w sieci odpowiednie dla dzieci. Wytyczne mogą być mylące – i nie ma magicznej liczby, która byłaby odpowiednia dla wszystkich rodzin. Kluczowe jest to co oglądają dzieci i jak je oglądają. Zaś kiedy rodzice są zaangażowani w oglądanie danego filmu z dzieckiem – poprzez siedzenie razem, zadawanie pytań i wyjaśnianie w razie potrzeby – możemy mówić jedynie o zaletach takiej aktywności.

Wspólne oglądanie filmów jest podobne do sposobu, w jaki wielu rodziców traktuje czytanie dzieciom, szczególnie w wieku przedszkolnym. To czas na przytulenie, skupienie uwagi i podzielenie się doświadczeniem widzenia i słyszenia tego samego, jak w przypadku opowieści. W badaniu rodziców, którzy zastosowali techniki czytania wysokiej jakości do oglądania filmów, dzieci uzyskały wyższe wyniki w zakresie rozumienia i słownictwa niż dzieci, których rodzice nie używali tych technik.

Na co zwrócić uwagę przy oglądaniu filmu z dzieckiem?

Przede wszystkim skup ich uwagę. Pomóż dzieciom poznać szczegóły opowieści, werbalnie wskazując określone fragmenty tego, co oglądasz, czy jest to dziwne nowe słowo, myląca część, czy po prostu interesujący szczegół. Zachęć ich do zastanowienia się nad kolejnością wydarzeń. Pomaga to dzieciom myśleć o sekwencji, przyczynie i skutku. Po obejrzeniu programu lub przed obejrzeniem czegoś, co widzieli wcześniej, powiedz: „Czy pamiętasz, co się stało po tym, jak pies się uwolnił?” Możesz także wstrzymać program i zapytać: „Powiedz mi, co się teraz dzieje”. Wzmocnij ich zrozumienie. Zapytaj, kto, co, kiedy, dlaczego, gdzie. Powiedz: „Kto to jest? Gdzie mieszkają? Dlaczego robią to, co robią?” Niech dzieci łączą to, co widzą z własnym życiem. Na przykład: „Wow, oni są źli. Co zrobiłeś, kiedy byłeś zły?” Pomaga to dzieciom nauczyć się wyrażać siebie, radzić sobie z uczuciami i lepiej rozumieć innych.

Rozwiń to, co mówią dzieci. Przeformułuj informacje z serialu, powiąż szczegóły ze swoim życiem lub dodaj nowe informacje. To sposoby na poprawę umiejętności prowadzenia konwersacji, uczenie dzieci o świecie i wzmacnianie połączenia. Powiedz: „Głośne dźwięki wystraszyły Daniela Tygrysa. Nie lubię też głośnych dźwięków. Jak się czujesz, gdy słyszysz głośne dźwięki? Telewizja internetowa dostarcza kanały dedykowane dla dzieci. Warto wykupić kanał dla rodziny, który spełni potrzebny telewizyjne nie tylko dzieci ale także i dorosłych.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *